Mortal Kombat 11

بازی Mortal Kombat 11

  • توسعه دهنده: NetherRealm Studios
  • ناشر: Warner Bros
  • سبک: مبارزه ای
  • تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1398
  • پلتفرم: PC
  • تعداد دیسک: 23dvd به همراه کاور و چاپ روی دیسک
  • نصب آسان و اختصاصی: دارد

138,000 تومان

و خون جاری خواهد شد… | نقد و بررسی بازی Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11

سال های سال است که برای من سبک فایتینگ تنها در یک اسم خلاصه می شود و آن هم Mortal Kombat است و بس. هرگز خرید و تهیه بازی های سبک فایتینگ با وجود کلی بازی شاهکاری که دارد برای من اولویت نبوده و نیست (شاید حتی بهتر است بگویم اولویت که چه عرض کنم، کلا علاقه ندارم تهیه کنم!) اما وقتی نام Mortal Kombat می آید اصلا بحث فرق دارد. این نامی است که در کودکی و وقتی که هنوز کنسول سگا مگادرایو نخریده بودم  به خاطر تجربه ان از پدرم ۵۰ تومن می گرفتم و به کلوپ می رفتم و با آن ۵۰ تومن می توانستم نیم ساعت Mortal Kombat بازی کنم. همان فرنچایزی که در سنین نوجوانی و وقتی که هنوز اینترنتی نبود که کدهای فینیشینگ و .. در آن ریخته باشد، در این کلوپ و آن کلوپ و از روی دفترچه های برخی گیمرهای خفن که ان موقع فینیشینگ های شخصیت ها را در دفترچه داشتند، دنبال پیدا کردن فینیشینگ های مرگبار شخصیت ها بودم و (یکی از آسان ترین ها در مورتال کنسول سگا متعلق به جکس بود که از صفحه می رفت و پایش بزرگ می شد و از بیرون صفحه می آمد روی شخصیت شکست خورده و او را له می کرد!) یک جورهایی می توانم بگویم اصلا به خاطر فینیشینگ هایش این سری را بازی میکردم و دوست داشتم! اصلا بهتر است بگویم دلیل این که می گویم بین عناوین فایتینگ فقط نام Mortal Kombat برای من مطرح است همین خشونت این سری و بی پرده نشان دادن آن باشد و من هم که عاشق خشونت در بازی ها!

Mortal Kombat 11 نه تنها تا امروز کامل ترین و برترین بازی این سری فوق محبوب به شمار می رود بلکه از آن مهم تر این است که Mortal Kombat 11 “نمادی از کیفیت و کمیت محتوایی است که یک بازی مبارزه ای ۶۰ دلاری در نسل هشتم باید در زمان عرضه داشته باشد”، نه این که یک بخش عرضه شود و ۴ بخش بماند برای بعدا، و یا از شخصت های اصلی بزنند و کم کنند تا آن چه حق بازیباز است را به او جدا بفروشند.

واقعا به عنوان یک گیمر وقتی کسی از ما بپرسد خشونت در بازی های رایانه ای تا کجا پیش رفته است وقتی کمی فکر کنیم یاد یکی از فینیشینگ های سری Mortal Kombat می افتیم و می گوییم تا آنجا که فک کسی را بکنی و با جنازه او عکس سلفی بگیری و در شبکه اجتماعی قرار دهی و دوستانت و .. لایک هم بکنند! شخصی را از وسط به دو قسمت مساوی تقسیم کنی، بدن شخصی را سوراخ کنی و قلب وی را که آویزان در حال تپیدن است بکنی، با کلاه خود حریفت را به چندین قسمت مساوی تقسیم کنی، با مشت سر کسی را از بدن جدا کنی، با اسید کل پیکر یک شخص را بسوزانی تا کلا اب شود و چیزی از آن نماند و بسیاری از صحنه های مرگبار دیگر که به وضوح در این بازی نمایش داده می شوند نشان دهنده سطح بسیار بالای خشونت در این سری هستند. از نسل ها و سال های قبل تا به امروز فرنچایز Mortal Kombat همواره اوج خشونت بی پرده و عریان را در بازی های رایانه ای به نمایش گذاشته و همگان را شگفت زده کرده است. حتی بازیبازانی که همیشه عادت به انجام بازی های خشونت آمیز دارند و زیاد صحنه های خشن می بینند با دیدن برخی تمام کننده ها و صحنه های بازی Mortal Kombat مخصوصا در یکی دو بازی اخیر که به خاطر کیفیت بصری بالا همه چیز واضح تر دیده می شود، دهانشان باز می ماند و واقعا تعجب می کنند و شگفت زده می شوند از این حد از وحشی گری و خشونتی که در بازی وجود دارد. همین خشونت وحشتناک و بی پرده همواره باعث شده است تا مخالفت های بسیار زیادی با سری عناوین Mortal Kombat صورت بگیرد و در بسیاری از جوامع و خانواده ها و .. این بازی را به نشان دادن وحشی گری و قتل و خشونت عریان محکوم نمایند که البته هیچ گاه هم تاثیری نداشته است و سازندگان با قدرت به کار خود ادامه داده اند زیرا که اعتقاد دارند این تنها یک بازی است و نه واقعیت و اتفاقا دلیل اصلی محبوبیت این سری و خاص بودن آن بین تمامی بازی های مبارزه ای همین خشونت شدید و بی پرده آن است که این سری را نزد بسیاری از بازیبازان در سراسر دنیا از جمله کشورمان محبوب کرده است.

ادامه نقد در گیمفا>>

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی

OS: 64-bit Windows 7 / Windows 10
Processor: Intel Core i5-750, 2.66 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz or AMD Ryzen™ 3 1200, 3.1 GHz
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA® GeForce™ GTX 670 or NVIDIA® GeForce™ GTX 1050 / AMD® Radeon™ HD 7950 or AMD® Radeon™ R9 270
DirectX: Version 11

Mortal Kombat, Mortal Kombat 11, NetherRealm Studios, Warner Bros, فروش بازی, فروش بازی Mortal Kombat 11, فروش بازی PC, فروش بازی اکشن, فروش بازی کامپیوتر, فروش بازی ماجراجویی, فروش بازی مبارزه ای, فروش بازی مورتال کمبت 11, رفع مشکلات بازی Mortal Kombat 11, سیستم مورد نیاز بازی Mortal Kombat 11

دیدگاه مشتریان

دیدگاه مشتریان

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی هنوز نوشته نشده.

اولین دیدگاه دهنده باشید “Mortal Kombat 11”