Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077

  • توسعه دهنده: CD Projekt RED
  • ناشر: CD Projekt RED
  • سبک: اکشن ماجراجویی
  • تاریخ انتشار: 20 آذر 1399
  • پلتفرم: PC
  • تعداد دیسک: 13dvd به همراه کاور و چاپ روی دیسک
  • نصب آسان و اختصاصی: دارد

78,000 تومان

نقد و بررسی بازی Cyberpunk 2077؛ وقتی کاخ انتظارات ویران می‌ شود

Cyberpunk 2077

چه اتفاقی می‌افتد اگر خبرهایی که از فسادهای رخ داده در نهادها و نقاط مختلف جهان می‌خوانیم، تبدیل به روزمره ما شوند؟ چه می‌شود اگر ظلم، رشوه، فساد مالی و اخلاقی، فاصله طبقاتی بسیار زیاد و قانون جنگل تبدیل شود به چیزی که هیچ‌کدام از ما آن را غیر‌عادی و عجیب نمی‌دانیم؟ آن قدر این مسائل آزاردهنده، معمولی شوند که اصلا دیگر ارزش خبری نداشته باشند و تبدیل شوند به اتفاقات عادی در ۲۴ ساعت زندگی هر روز همه‌ی مردم جهان. متاسفانه با رویه‌ای که هم‌اکنون در دنیا شاهد هستیم، بعید هم نیست همه‌ی این حرف‌ها و چه بسا دردناک‌تر از اینها، به واقعیت تبدیل شوند و دیگر کوچک‌ترین کاری برای اصلاح وضعیت از دست کسی بر‌نیاید؛ روزی که تنها انسان‌های پست حق زندگی دارند و اگر کسی هم برای خیزش و تغییر پیدا شود، سیستم سریعا او را حذف می‌کند.

همیشه پرداخت به آینده و این که واقعا جهان چند سال بعد ما چه شکلی است، موضوع جذابی در دنیای سینما و بازی‌ها بوده است. آن‌قدر سرعت پیشرفت تکنولوژی سریع است که شاید نتوانیم ۵ سال آینده جهان را هم با قاطعیت پیش‌بینی کنیم. دیگر بحث سال در پیشرفت وسایل و زندگی انسان‌ها در کشورهای پیشرفته مطرح نیست و بحث روز و ماه است. چنین سرعت بسیار زیادی در پیشرفت و به جلو رفتن خوب است، اما به شرطی که انسان‌ها به عنوان ابداع‌کننده‌های آن‌ها نیز ظرفیت استفاده درست و به جای آن را داشته باشند. آیا تمامی انسان‌های جهان در جهت خیرخواهانه و صلح طلبانه از این تکنولوژی‌ها استفاده می‌کنند؟ قطعا این‌گونه نیست. چیزی هم که آینده را ترسناک می‌کند، همین ظرفیت کم انسان‌ها در استفاده از پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی است.

تاکنون عناوین زیادی در دنیای بازی‌های ویدئویی در مورد آینده و آن‌چه پیشرفت زیاد بر سر بشر خواهد آورد، ساخته شده است. بازی‌هایی مثل Horizon Zero Dawn، Deux Ex، Observer و… که همگی بیچارگی و نابودی انسان‌ها در اثر دستیابی به تکنولوژی‌های پیشرفته را به تصویر کشیده‌اند. اما این بازی‌ها تا چه حد در تاثیرگذاری روی گیمر و به تصویر کشیدن هنرمندانه نابودی بر اثر پیشرفت موفق بوده‌اند؟ این عناوین تا چه حد شما را به فکر فرو بردند و در حین بازی کردن شما را تحت تاثیر داستان زیبا و پرجزئیات خود قرار داده‌اند و یک جهان واقع‌گرایانه را به تصویر کشیده‌اند؟ احتمالا تنها نام یک یا دو بازی در جواب این سوال به ذهنتان می‌رسد و جای چنین عناوینی در صنعت ویدئوگیم واقعا خالی است.

ادامه نقد در گیمفا>>

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی

Requires a 64-bit processor and operating system
OS: Windows 7 or 10
Processor: Intel Core i5-3570K or AMD FX-8310
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 780 or AMD Radeon RX 470
DirectX: Version 12
Storage: 70 GB available space
Additional Notes: SSD recommended

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077, بازی اکشن, بازی ماجراجویی, فروش بازی, فروش بازی Cyberpunk 2077

دیدگاه مشتریان

دیدگاه مشتریان

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی هنوز نوشته نشده.

اولین دیدگاه دهنده باشید “Cyberpunk 2077”